Damlama Sulama Yazdır E-posta
Yazı Index
Damlama Sulama
Sayfa 2
Sayfa 3
Sayfa 4

    Damlama sulamanın çalışma prensibi isminden de anlaşılan bir sistem üzerine kurulmuştur. Su , köke veya kökün yakın kısmına damla damla olarak verilmektedir. Bu yöntem doğru kullanıldığında buharlaşma ve kaybı en aza indirgeyerek sulamanın en verimli şekilde gerçekleşmesine imkan verir. Modern tarımda damlama sulama ile birlikte plastik örtülerin kullanılmasıyla buharlaşma ve gübre dağılımında da büyük verim görülmüştür.

    Suyun kök dibine ulaşması damlama sulama uzun süre veya yüksek debiyle yapıldığında sağlanmaktadır. Yüksek teknoloji ve bilgisayarla yapılamanın yanı sıra düşük teknoloji ve işçilik üstüne de çalışmaktadır. Damlama sulamada genellikle düşük basınçlar tercih edilmekle beraber sistemde her ağaca bağlı olarak farklı debi ayarlanabilmektedir. Eğimli arazilerde damlama sulamanın basıncı değişme gösterir fakat basınç dengeleyicilerle bunun üstesinden gelmek mümkündür. Ayrıca bilgisayar destekli yüksek teknoloji sistemlerde otomatik olarak basınç ve vana sistemini de kurmak mümkündür. Kullanılan borular yosunlanmaya ve güneş ışınlarına karşı genellikle siyah olmakta ayrıca toprak altına gömülmektedir.

      Damlama Sulama Fiyatları ve teklif alınırken verilmesi gereken öncelikli bilgiler aşağıda verilmiştir ;

  • Sistemin kurulacağı alanın & arazinin & bahçenin ölçülendirilmiş krokisi.
  • Araziniz eğimli ise kotlar arasındaki farklar.
  • Kroki üzerinde bitkilerin çeşitlerinin ve yerlerinin belirtilmiş olması gerekmektedir.
  • Su kaynağınız hakkındaki bilgilerin verilmesi gerekmektedir.
  • Var ise pompanızın ve döşenmiş tesisatın giriş çıkış ölçüleri verilmelidir.
       Vereceğiniz bilgileri faks veya mail yoluyla bize ulaştırınız. Bu bilgilere dayanarak teklif hazırlanıp faks, mail veya telefonla sonuç iletilecektir.

       Örnek Damlama Sulama Planı:

Damlama Plan son

                Örnek Nozul Çizimi:
       Damlama Nozul

 

   Damlama Sulama Borusu             Damlama Sulama Contası            Damlama Delme Aparatı               Diskli Metal Kum Filtresi

    Damlama Sulama Borusu        Damlama Sulama Contası        Damlama Sulama Delme Aparatı        Damlama Sulama Diskli Metal Kum Filtresi

   Damlama Sulama Körtapası        Damlama Sulama Nozulları           Damlama Sulama Nipel                Damlama Pasolu Nipeli

    Damlama Sulama Körtapası        Damlama Sulama Memeleri Nozulları        Damlama Sulama Nipeli        Damlama Sulama Pasolu Nipeli

   Damlama Sulama Te                        Damlama Sulama Vanası

    Damlama Sulama Te        Damlama Sulama Vanası Kurtağızlı


Favori olarak ekle (986) | Bu yazıyı web sayfanızda alıntılayın | Görüntüleme sayısı: 78627

Yorumlar (39)
RSS yorumları
1. 11-04-2008 18:17
 
Damlama sulama fiyatları
Tesisat malzemesi satan yerlerdeki aramalarımda Damlama sulama fiyatları ile ilgili detaylı bir bilgiye erişemedim . Bu nedenle genel çalışma mantığı ile birlikte fiyatlandırmalarını mailime gönderirseniz çok sevinirim .
 
2. 28-04-2008 15:48
 
Damlama sulama proje
Bahçeme damlama sulama projesi yaptırtmak istiyorum . Projeler ile ilgili kiminle görüşebilirim . Projeleri yaptıktan sonra deneme ve test aşamasında teknik destek veriyormusunuz ? Genel olarak fiyatlar hakkında bilgi de alabilirsem sevinirim .
 
3. 30-04-2008 21:06
 
Damlama Sulama Uygulamaları
Damlama sulama uygulamaları ve tanıtımları gerçekten çok güzel. Projelendirip detaylıca teklif veerebiliyor , sitenizi tekliflerimde çokca kullanıyorum . Tekrar sitede emeği geçen tüm herkese teşekkür ederim.
 
4. 01-05-2008 14:31
 
sulama
damlama sulama yöntemine geçsek 40 dekar bir tarlada uygulasak kaça mal olur (ytl) niğde de bu sistem için bayiler varmı? bu sistemi kurunca kaç yıl faydalanabilirim? soruları cevabı email e gönderirseniz sevinirim''!
 
5. 06-05-2008 13:52
 
damlama sulama maliyeti
Damlama sulama yöntemi maliyetleri hakkında bilgi sahibi olmak istiyorum. 10 dönümlük bir arazinin damlama sulama maliyeti hakkında bilgi edinmek isterim. Teşekkür ederim.
 
6. 06-05-2008 14:46
 
Damlama Sulama Fiyatlandırmaları
Merhabalar, Öncelikle dikkat edilmesi gereken konu arazinin eni boyuyla beraber verilen alanı ve varsa eğimidir. Dikili ağaç ve bitkilerin cinsleriyle beraber ne kadar aralıklarla oldukları yani konumlarının belirlenmesi gerekir. Bu maddeler baz alınarak ihtiyaç duyulan su miktarı ve buna bağlı boru seçimleri yapılıp fiyatlandırma gerçekleştirilir.
 
7. 07-07-2009 16:21
 
damla sulama
amatörce başladığım damla sulama ciddi teklifler almamı sağladı ancak teknik bilgilerim eksik yardımcı olurmususnuz eğimli araziler su basıncı vs
 
8. 08-05-2008 11:14
 
damlama sulama projesi
kazakhstanda uygulamayi dusundugumuz damlama sulama ile alakali bilgi verirseniz sevinirim.  
Cimkent valiligi ile gelistirdigimiz projede 10 ha bir alanda uygulama yapacagiz. bu ornek bir proje olacak ve ekonomik olmali bu yerlerde uygulama yaptigimiz alanda bizim isimiz oldugu icin misir tarimi yapacagiz.bu proje uygun bulundugu taktirde 200 ha kadar yapilacaktir. 10 ha alani kendi ozkaynaklarimiz ile karsilayacagiz. arazi egimli degildir.500 x 200 bir araziyi projelendirebiliriz.su olarak yakinindan gecen kanal suyu kullanilacak.tarlanin basindan geciyor. 
iyi calismalar 
+77252568686 
interasia co ltd.
 
9. 15-05-2008 12:58
 
Damlama Sulama
Damlama sulama projesi yaptırtmak istiyorum . Bana lütfen mail yada telefon yoluyla ulaşırmısınız ? Ayrıca en geniş içerikli damlama sulama projelerini sitenizde gördüğüm için teşekkürlerimi iletirim.
 
10. 07-07-2009 16:22
 
Damlama Sulama
bu yöntemi bende uygulatmak istiyorum.internette bu işlemi yapan firma bulamadım.acaba fiyat konusunda benıde bilgilendirirmisiniz.
 


 
Telefon : 0232 433 60 72 PBX Fax : 0232 433 60 74 Email : info@yildiz-teknik.com.tr