Isı Gösterge ve Kontrol Yazdır E-posta

    On-Off Sıcaklık Kontrol Cihazları:
    Kullanıcının programlamasıyla birçok farklı sistemde çalışabilmektedir. Günümüzde kullanıldığı sektörler ; makina imalat, tekstil, otomotiv, gıda, plastik, cam ve petrokimya endüstrisidir.

    On-Off kontrollu cihazların çıkış direk olarak komut verilen makinaya bağlı olarak çalışırlar. Sıcaklık istenilen değerden farklılık gösterdiğinde açık veya kapalı olarak dengelenme sağlarlar. Orta ayarları bulunmamaktadır, bu nedenle sıcaklıkta dalgalanmalar meydana gelebilir. Kusursuz sıcaklık kontrolu gerektirmeyen sistemlerde başarıyla kullanılmaktadırlar. 

On Off Kontrol

    PID Sıcaklık Kontrolu:
    Hassas ve dengeli bir şekilde sıcaklık kontrolu yapılmasını sağlarlar. Sistem istenilen sıcaklığa yaklaştığında uygun oranda ısıtıcılardaki gücü keser veya arttırır. Böylece ani sıcaklık artışlarına mani olunarak dengeli kontrol sağlanır. Daha çok imalat sanayinde kullanılan cihaz ; kütlenin sürekli olarak değiştiği, kütle küçüklüğünden enerji kaybı yaşanan ve ısı kaybının çok olduğu sistemlerde kullanılması tavsiye edilir.

PID Sicaklik Kontrol

    Isıtma - Soğutma Kontrol :
    Isıtma ve Soğutma gerektiren noktalarda cihazın çıkışına bağlı olan makinaya verdiği açma ve kapatma komutlarıyla görevini yerine getirir. Çalışma prensibi olarak On-Off tip sıcaklık kontrol cihazıyla benzerlik gösterir. Ayrılan en büyük özelliği sadece ısıtma veya soğutmada kullanılabilmeleridir. 

Isitma Sogutma Kontrol

    Analog Sıcaklık Kontrol Cihazları:
    Endüstrinin her alanında ve imalat sektöründeki sıcaklık kontrolu gerektiren noktalarda kullanılmaktadır. On-Off prensibiyle çalışanlarının yanı sıra PID bazlı oransal komut vererek kontrol sağlayan tipleri de mevcuttur. 

 Sicaklik Kontrol Analog

    Sıcaklık Sensörleri :
    Termokupullar genel olarak sıcaklık sensörü olarak kullanılırlar. Termokupulların değiştirilebilir, ucuz, standart montaj imkanı ve geniş bir sıcaklık aralığını ölçebilmeleri tercih nedeni olmalarını sağlar. 

Thermokupl

 


Favori olarak ekle (816) | Bu yazıyı web sayfanızda alıntılayın | Görüntüleme sayısı: 11525

Yorumlar (2)
RSS yorumları
1. 23-12-2008 12:36
 
Termokupl seçimi
Kurşun eritme potamızda 316 CRNİ 
L tipi Termokupl kullanmaktayız. 2-3 dökümden sonra termokupl koruyucu kılıf deforme olup deliniyor. Nasıl bir termokupl kullanmalıyız? Bilgi vermenizi rica ederiz.
 
Murat Akkaya
2. 17-04-2009 09:50
 
Termokupl seçimi
merhaba, On-Off Sıcaklık Kontrol Cihazları ile ayrıntılı bilgi verebilirmisini. bide fiyat konusunda bilgi verebilirmisiniz. teşekkürler
 

Yorum yaz
  • Lütfen yorumunuzun yazının konusu ile alakalı olmasına dikkat edin.
  • Kişisel hakaret içeren yorumlar silinecektir.
  • Reklam amaçlı yorumlar silinecektir.
  • 'Gönder' düğmesine basmadan önce yeni bir güvenlik kodu üretmek için tarayıcınızın *Yenile* düğmesine basın.
  • Yukarıdaki durum yanlış güvenlik kodu girildiği durumlarda geçerlidir.
İsim:
E-posta:
Başlık:
Yorum:

Güvenlik kodu:* Code

 
Telefon : 0232 433 60 72 PBX Fax : 0232 433 60 74 Email : info@yildiz-teknik.com.tr