Filtrasyon Sistemleri - SUFİL - ATLAS

    Filtrasyon ; safsızlıkların uygun fiziksel engelleme, kimyasal veya biyolojik prosesten geçirilerek giderilmesidir.

    Filtrasyon Sistemleri günümüzde yaygın olarak su arıtımı amaçlı ; üretim hatlarında ürün suyu , sulama , içme suyu temini , akvaryumlarda ve yüzme havuzlarında kullanılmaktadır.

 

                                                                                                        SUFİL Su Filtreleri :

Sufil Su Filtreleri ve Filtrasyon

                              Su Sayaç Tortu Filitresi :

Sufil Sayaç Tortu Filtresi

    Sayaç Filtresi Nedir?

 •  Bütün ev tipi sayaçların girişine çok rahat monte edilebilen bu şeffaf sayaç filtremiz ; ilk önce sayacınızı, tesisatınızı ve tüm ev cihazlarınızı kum, toz, pislik ve tortunun yol açtığı bozulmalardan korur.
 • Daha da önemlisi; kartuşun içinde bulunan ve %100 doğal bir madde olan mikrophos sayesinde, ev aletlerimiz olan çamaşır makinesi, bulaşık makinası, şofben, termosifon, musluk, batarya ve güneş enerjisi sistemlerini kireçlenmenin yarattığı tıkanma ve bozulmalara karşı korur.
 • Ayrıca yukarıda bahsi geçen ev aletlerinizde önceden oluşan kireçlenmeyi zaman içerisinde söker atar. Kireçlenme engellendiğinden dolayı, rezistansların daha çabuk ısınmasını sağlayarak çok büyük oranda enerji tasarrufu sağlar.
 • Batary, lavabo ve küvetlerde kireçten dolayı oluşan leke ve sararma gibi durumların oluşmasını engeller.
 • Kirecin yapısını bozduğundan dolayı büyük oranda deterjan tasarrufu sağlar.
 • Kireç, kum ve pislik tıkanması olmayacağından tamir ve tesisatçı masrafından tasarruf sağlar.
 • Bu Sayaç Filtremiz; bulaşık makinası, çamaşır makinesi, şofben, termosifon girişlerine tek tek takılabilir. (Evdeki sayaç girişi müsait değil ise.)                                                                 

    Tüm Filitre Çeşitlerimizin Kullanıldığı Yerler :

 • Hidroforların, su pompalarının ve elektropompaların girişlerinde.
 • Oto yıkama tesislerinde (Sudaki kumdan dolayı aracı çizmemesi için.)
 • Daire girişleri sayaç öncesinde.
 • Bulaşık, çamaşır makinası ve su ısıtıcılarının girişlerinde.
 • Benzin ve mazotun süzülmesi gereken yerlerde.
 • Kat kaloriferi girişlerinde ve mazor süzülmesinde.
 • Mutfaklarda.
 • Çay kazanlarındaki kireçlenmeyi önlemek için.
 • Tıbbi cihaz girişlerinde.
 • Her türlü kimyasal sıvı süzmek için.

 

Yıkanabilir Filtre : İpli Filtre : Slipoz Kiti : Reçine Kiti : Karbon Kiti :
Sufil Yıkanabilir Filtresi Sufil İpli Filtresi Sufil Slipoz Kartuş Kiti Sufil Reçine Kartuş Kiti Sufil Aktif Karbon Kartuş Kiti

                

    Filtre Kapları : 3/4" - 1" ve 1 1/4" giriş çıkışlı olarak üç çeşidi vardır. Bu filtre kabı evlerde, iş yerlerinde sayaç su girişi öncesine, çamaşır, bulaşık makinası, su ısıtıcıları, çay kazanları ve hidrofor tesisleri su girişlerine kolayca monte edilebilir. Bu kabların içine sudaki partikül ve kum taneleri filtre amaçlı elyaf sargılı ve yıkanabilir kartuş; ayrıca su ıslahı amaçlı silifoz, aktif karbon ve reçine dolu tüpler de konulabilmektedir.

    Yıkanabilir kartuş : olarak tanımladığımız kartuş suda bulunan partikul ve kum taneciklerini filtre eder. Tıkanması halinde yıkanır ve tekrar kullanılır. 50 ve 100 mikron olarak iki modeldir.

    Elyaf Sargılı Kartuş : Yapısı itibari ile sularda bulunan partikül ve kum taneciklerini filtre etmekte kullanılır. Gözenekler partikül ve kum taneleri ile dolduğundan bu atılır yenisi takılır.

     Aktif Karbon : İçilen ve kullanılan sularda kötü bir renge sahip, kötü kokan ve kötü bir tada sahip olan su, insanlarda su içme isteğini yok etmektedir. Ayrıca insan sağlığına da oldukça zararlıdır. İşte bu zararlı maddeleri yok eden mucizevi madde aktif karbondur. Hindistan cevizi orjinli olup aktifleştirildikten sonra toz ve granül olarak kullanılmaktadır. Sularda bulunan kötü renk, kötü koku, kötü tat, organik maddeler (organik maddeler standartların üzerinde olması durumunda suyun içilebilir kullanılabilir olma özellikleri yok olmaktadır.), ağır metaller, fenol siyanür, suda bulunan fazla klor artanı aktif karbon tarafından absorbe edilerek yok edilir.

    Sanayi Tipi Filtre Kapları :  Bu kabın 1 1/2" - 2" olarak iki türü bulunmaktadır. Kullanım alanları fabrikalar, işyerleri ve sanayi kuruluşlarıdır. Bu kabda da partikül ve tortu gibi maddeleri tutma amaçlı yıkanabilir kartuş kullanılmaktadır. Bu kartuşun gözeneklerinin tıkanması halinde yıkanarak tekrar kullanılabilir.

Filtre Kaplarının Su Giriş ve Çıkış Ölçülerine Göre Saatte Kaç Ton Su Geçirdiğini Gösteren Çizelgedir :

İNÇ 2 ATÜ (Ton/Saat-Hour) 3 ATÜ (Ton/Saat-Hour) 4 ATÜ (Ton/Saat-Hour) 5 ATÜ (Ton/Saat-Hour)
1/2" 2 2.5 3 3.5
3/4" 5.5 8 9 11
1" 8.2 10 11.6 13.1
1 1/4" 10 12 14 16
1 1/2" 11.2 13.6 15.7 17.7
2" 12 14 17 20

 

 

 

 

 

 

Not:Kartuşların (Filtrelerin) gözeneklerinin tortu ve partiküllerle dolması bu rakamları değiştirebileceği gibi filtre kablarının bağlandığı su borularının uzunlukları suyun sürtünme kaybından dolayı bu rakamları değiştirebilir.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar   

0 #18 Eray Yılmaz 17-03-2018 23:14
Mazot filitresi temizlene bilir özellikli
Alıntı
0 #17 metin öztürk 27-09-2015 02:37
86 dairelik bir sitenin yöneticisiyim.geçen hafta kireç yüzünden merkezi sicak su tamirati yaptik.su depolarimizda da çok fazla tortu birikmesi var.bu filtreler bize çözüm olurmu fiyatlari ne kadardir.tesisatimiz 40 lik plastik boru.4 bloktan olusan bir siteyiz.
Alıntı
0 #16 burhan ozer 12-10-2014 17:14
10 dairelik apartmana filitre taktırak ne önerirsiniz fiatı nekadar t ş k
Alıntı
0 #15 mehmet 15-03-2011 22:41
saatte 5 ton su veren dalgıç pompaya kaçlık flitre takmam gerekir fiatı kaçparadır acaba bilgi verirseniz memnun olurum. saygılar
Alıntı
0 #14 serkan 31-12-2009 15:10
filitrelerin kirece karşı ne derece etkisi var ben su tesisatcısı olarak sizin çok ürününüzü taktım ama müşterilerden olumsuz cevap aldım beni bilgilendirirseniz çok menmun olurum serkan
Alıntı
0 #13 neslihan hanım 27-07-2009 09:53
atlas marka pirinç filtre 20 inç arıtma sistemleri için.. fiyatı ne kadar?
Alıntı
0 #12 ümit macit 06-07-2009 13:58
sa ben alanyada sıhhitesisat ustasıyım sufili bir çok müşterimin evine monte ettim tek sorunum filitrenizin içinde açıklayıcı bilgi çıkmıyor sizden ricam bana açıklayıcı bir katalog ve fiyat listenizi ulaştırırsanız? insan saglıgına zararı varmı?gerçekten kirece karşı koruyucu etkisi varmı?gibi bazı soruların kolayca aşabilecegimi düşünüyorun saygılarımla
Alıntı
0 #11 Metin Devrim 02-07-2009 17:33
kartuşları içinde,filtreleririn fotolarını veriyorsunuz,altına tanıtıcı bilgiler veriyorsunuz,güzel de,Silipoz ve reçine filtrelerle ilgili BıLGıLER NEDEN YOK? Bir ev filtrasyon sistemi için,filtrelerin (girişe göre)sıralaması NASIL OLMALI? Cevabıza şimdiden teşekkürler...
Alıntı
0 #10 barış günsel 21-06-2009 17:12
su sayaç tortu filtrelerini ve yakanabilir filtreleri benim mail adresime atarsanız sevinirim ve bunları satın alma imkanlarımız varmı?
Alıntı
0 #9 akgün dikmen 08-06-2009 14:50
Su Sayaç filitresi fiyatı montaj fiyatı motajı kolay mı her sucu yapa biliyormu
Alıntı
© 2022 Yıldız Teknik Tesisat Malzemeleri Sanayi
Telefon: +90 (232) 433 60 72   Email: info@yildiz-teknik.com.tr

Arama